Kody pocztowe: Babienica

Babienica ma 11 ulic.

· 1 Maja · Główna · Kościelna · Krótka · Leśna · Lubszecka · Poznańska · Słoneczna · Stawowa · Wolności · Zielona

Babienica

Babienica (daw. Babienice oraz Babinica, niem. Babinitz) wieś sołecka w Polsce położona w województwie śląskim, w powiecie lublinieckim, w gminie Woźniki. Liczy ponad 1000 mieszkańców.
W latach 1975–1998 miejscowość położona była w województwie częstochowskim.
Integralną częścią miejscowości jest i należy do sołectwa znajdujący się na zachód od miejscowości przysiółek Mzyki. Z pól należących do wsi bierze początek Liswarta. Kilkaset metrów od miejscowości znajduje się Góra Grojec.
W pierwszej połowie lat 80. XX wieku w miejscowości zbudowany został kościół pod wezwaniem św. Stanisława Biskupa i Męczennika. Wcześniej miejscowość należała do parafii Lubsza.
*informacje oznaczone Wiki pochodzą w Wikipedii. Informacje oznaczone AI zostały wygenerowane lub dopasowane dla Ciebie przez sztuczną inteligencję. Informacje powinny być prawdziwe, ale traktuj je z dystansem. Niech to będzie zabawa! Dane do mapy pochodzą z OSM i zostały przygotowane automatycznie. Kody TERYT pochodzą z GUS. Kody pocztowe, nazwy miast i ulic zostały przygotowane z oficjalnych danych. Do danych z Wikipedii, OSM i AI masz dostęp bezpośrednio w aplikacjach pakietu Firma 365. Dowiedz się więcej i wykorzystaj AI w swojej firmie!
© Studio JZK, 1992-2024 · Wszelkie prawa zastrzeżone.
· 100.28.132.102 · 2024-06-15 17:66 [0 ms]