Ulica Wiślana pochodzi od rzeki Wisły, która jest najdłuższą rzeką w Polsce i jednym z najważniejszych szlaków wodnych w Europie. Nazwa ta nawiązuje do położenia ulicy w pobliżu rzeki, która od wieków stanowiła ważny element krajobrazu i życia społecznego w Polsce. Ulica Wiślana może być zlokalizowana w różnych miastach, które leżą nad Wisłą.

Kody pocztowe: Bieruń, Wiślana

Bieruń - kody pocztowe dla ulicy Wiślana.

Bingo! Ulica Wiślana w mieście Bieruń ma kod pocztowy 43-155.

43-155
Jan Przykładowy
Wiślana 1
43-155 Bieruń

» inne ulice na literę W

Mierzeja Wiślana (313.53) – piaszczysty wał na południowo-wschodnim brzegu Zatoki Gdańskiej, rozciągający się od Gdańska na zachodzie po Lochstedt za Piławą w Federacji Rosyjskiej na północnym wschodzie. Oddziela Zalew Wiślany i Żuławy Wiślane od otwartych wód Zatoki. Mierzeja podzielona jest między terytorium Polski i Federacji Rosyjskiej (część wschodnia).
Mierzeja (oprócz niewielkiej części zachodniej) jest słabo zurbanizowana i praktycznie niezindustrializowana. Niegdysiejsze wioski rybackie w polskiej części są miejscowościami wypoczynkowymi.
cały artykuł
Bieruń Wiślana

*informacje oznaczone Wiki pochodzą w Wikipedii. Informacje oznaczone AI zostały wygenerowane lub dopasowane dla Ciebie przez sztuczną inteligencję. Informacje powinny być prawdziwe, ale traktuj je z dystansem. Niech to będzie zabawa! Dane do mapy pochodzą z OSM i zostały przygotowane automatycznie. Kody TERYT pochodzą z GUS. Kody pocztowe, nazwy miast i ulic zostały przygotowane z oficjalnych danych. Do danych z Wikipedii, OSM i AI masz dostęp bezpośrednio w aplikacjach pakietu Firma 365. Dowiedz się więcej i wykorzystaj AI w swojej firmie!
© Studio JZK, 1992-2024 · Wszelkie prawa zastrzeżone.
· 18.207.129.175 · 2024-03-05 16:03 [0.0039849281311035 ms]