Kody pocztowe: Cmolas

Cmolas ma jeden kod pocztowy dla całej miejscowości.

Kod pocztowy: 36-105

Cmolas

36-105
Jan Przykładowy
Przykładowa 1
36-105 Cmolas

Cmolas

Cmolas, dawniej także Czmolas – wieś w Polsce, położona w województwie podkarpackim, w powiecie kolbuszowskim, w gminie Cmolas.
Miejscowość jest siedzibą gminy Cmolas.
Wieś w powiecie sandomierskim w województwie sandomierskim w XVI wieku była własnością starosty sandomierskiego Hieronima Mieleckiego. W 1629 roku właścicielem wsi w powiecie sandomierskim województwa sandomierskiego był Stanisław Lubomirski.
W 1472 r. powstała tu parafia, posiadająca aktualnie status Sanktuarium pw. Przemienienia Pańskiego.
W latach 1954–1972 wieś należała i była siedzibą władz gromady Cmolas.
Przez Cmolas przechodzi droga krajowa nr 9 – główny szlak transportowy z południowo-wschodniej Polski do Warszawy, a także linia kolejowa nr 71 Rzeszów – Tarnobrzeg.
W miejscowości znajdują się duże zakłady rolno-spożywcze: Lestello oraz Cmol-Frut. Znajduje się także Zakład Produkcji Wody, który dostarcza swój produkt trzem gminom (Cmolas, Kolbuszowa, Dzikowiec).
*informacje oznaczone Wiki pochodzą w Wikipedii. Informacje oznaczone AI zostały wygenerowane lub dopasowane dla Ciebie przez sztuczną inteligencję. Informacje powinny być prawdziwe, ale traktuj je z dystansem. Niech to będzie zabawa! Dane do mapy pochodzą z OSM i zostały przygotowane automatycznie. Kody TERYT pochodzą z GUS. Kody pocztowe, nazwy miast i ulic zostały przygotowane z oficjalnych danych. Do danych z Wikipedii, OSM i AI masz dostęp bezpośrednio w aplikacjach pakietu Firma 365. Dowiedz się więcej i wykorzystaj AI w swojej firmie!
© Studio JZK, 1992-2024 · Wszelkie prawa zastrzeżone.
· 44.210.151.5 · 2024-07-12 23:77 [0 ms]