Kody pocztowe: Dziemiany

Dziemiany ma jeden kod pocztowy dla całej miejscowości.

Kod pocztowy: 83-425

Dziemiany

83-425
Jan Przykładowy
Przykładowa 1
83-425 Dziemiany

Dziemiany

Dziemiany (dodatkowa nazwa w j. kaszub. Dzemiónë; niem. Dzimianen) – wieś kaszubska w Polsce położona w województwie pomorskim, w powiecie kościerskim, w gminie Dziemiany na obrzeżach Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego nad jeziorem Rzuno. Przez Dziemiany prowadzą trasy drogi wojewódzkiej nr 235 i linii kolejowej Kościerzyna-Lipusz-Brusy-Chojnice (przystanek kolejowy Dziemiany Kaszubskie). W skład sołectwa Dziemiany wchodzą również miejscowości Dunajki i Zarośle.
Miejscowość jest siedzibą gminy Dziemiany i posiada kilka połączeń kolejowych z Kościerzyną i Chojnicami poprzez Brusy.
Podczas okupacji w 1942 roku niemiecka nazwa Dzimianen została przemianowana na Sophienwalde. Od sierpnia 1944 do lutego 1945 znajdował się tutaj podobóz KL Stutthof Sophienwalde.
Znajduje się tutaj hodowla koni rasy achał-tekińskiej.
Nad jeziorem Rzuno kąpielisko z bezpłatną zjeżdżalnią o długości 30 m.
*informacje oznaczone Wiki pochodzą w Wikipedii. Informacje oznaczone AI zostały wygenerowane lub dopasowane dla Ciebie przez sztuczną inteligencję. Informacje powinny być prawdziwe, ale traktuj je z dystansem. Niech to będzie zabawa! Dane do mapy pochodzą z OSM i zostały przygotowane automatycznie. Kody TERYT pochodzą z GUS. Kody pocztowe, nazwy miast i ulic zostały przygotowane z oficjalnych danych. Do danych z Wikipedii, OSM i AI masz dostęp bezpośrednio w aplikacjach pakietu Firma 365. Dowiedz się więcej i wykorzystaj AI w swojej firmie!
© Studio JZK, 1992-2024 · Wszelkie prawa zastrzeżone.
· 100.28.132.102 · 2024-06-15 17:66 [0 ms]