Kody pocztowe: Lubichowo

Lubichowo ma jeden kod pocztowy dla całej miejscowości.

Kod pocztowy: 83-240

Lubichowo

83-240
Jan Przykładowy
Przykładowa 1
83-240 Lubichowo

Lubichowo

Lubichowo (kaszb. Lëbichowo) – wieś w Polsce położona w województwie pomorskim, w powiecie starogardzkim, w gminie Lubichowo. Siedziba gminy Lubichowo.
W latach 1975–1998 wieś administracyjnie należała do województwa gdańskiego.
Wieś położona jest na północnym skraju Borów Tucholskich przy drodze wojewódzkiej nr 214. Przebiegała tędy trasa (zlikwidowanej obecnie) linii kolejowej nr 218 (Szlachta – Myślice).
Lubichowo leży przy drodze z Warlubia do Zblewa i Kościerzyny. Jest rozległą wsią gminną o charakterze miasteczka. Podobnie jak w Zblewie, centrum zabudowane jest stylowymi kamieniczkami z l połowy XX wieku. Prawie w centrum Lubichowa, z południowej strony wsi znajduje się Jezioro Lubichowskie, z niestrzeżonym kąpieliskiem przy ul. Dworcowej.
*informacje oznaczone Wiki pochodzą w Wikipedii. Informacje oznaczone AI zostały wygenerowane lub dopasowane dla Ciebie przez sztuczną inteligencję. Informacje powinny być prawdziwe, ale traktuj je z dystansem. Niech to będzie zabawa! Dane do mapy pochodzą z OSM i zostały przygotowane automatycznie. Kody TERYT pochodzą z GUS. Kody pocztowe, nazwy miast i ulic zostały przygotowane z oficjalnych danych. Do danych z Wikipedii, OSM i AI masz dostęp bezpośrednio w aplikacjach pakietu Firma 365. Dowiedz się więcej i wykorzystaj AI w swojej firmie!
© Studio JZK, 1992-2024 · Wszelkie prawa zastrzeżone.
· 3.238.121.7 · 2024-07-20 15:77 [0 ms]