Kody pocztowe: Myślenice

Myślenice ma jeden kod pocztowy dla całej miejscowości.

Kod pocztowy: 32-400

Myślenice

32-400
Jan Przykładowy
Przykładowa 1
32-400 Myślenice

Myślenice

Myślenice – miasto powiatowe w woj. małopolskim, siedziba powiatu myślenickiego i gminy miejsko-wiejskiej Myślenice, jeden z ośrodków miejskich aglomeracji krakowskiej.
Wzmiankowane od XIII wieku, uzyskały lokację miejską w 1342 roku. Miasto królewskie Myślimice położone było w drugiej połowie XVI wieku w powiecie szczyrzyckim województwa krakowskiego. Wchodziło w skład klucza myślenickiego, stanowiącego uposażenie kasztelanów krakowskich. Nazwa miasta pochodzi, wedle jednej z hipotez, od imienia założyciela osady – Myślimira.
*informacje oznaczone Wiki pochodzą w Wikipedii. Informacje oznaczone AI zostały wygenerowane lub dopasowane dla Ciebie przez sztuczną inteligencję. Informacje powinny być prawdziwe, ale traktuj je z dystansem. Niech to będzie zabawa! Dane do mapy pochodzą z OSM i zostały przygotowane automatycznie. Kody TERYT pochodzą z GUS. Kody pocztowe, nazwy miast i ulic zostały przygotowane z oficjalnych danych. Do danych z Wikipedii, OSM i AI masz dostęp bezpośrednio w aplikacjach pakietu Firma 365. Dowiedz się więcej i wykorzystaj AI w swojej firmie!
© Studio JZK, 1992-2024 · Wszelkie prawa zastrzeżone.
· 100.28.227.63 · 2024-06-15 04:66 [0 ms]