Kody pocztowe: Myślibórz

Myślibórz ma jeden kod pocztowy dla całej miejscowości.

Kod pocztowy: 74-300

Myślibórz

74-300
Jan Przykładowy
Przykładowa 1
74-300 Myślibórz

Myślibórz

Myślibórz (niem. Soldin) – miasto w południowo-zachodniej części woj. zachodniopomorskiego, w powiecie myśliborskim, położone na Pojezierzu Myśliborskim nad Jeziorem Myśliborskim. Siedziba gminy miejsko-wiejskiej Myślibórz oraz powiatu myśliborskiego. W latach 1975–1998 miasto administracyjnie należało do woj. gorzowskiego.
Według danych GUS z 30 czerwca 2021 r., Myślibórz liczył 11 021 mieszkańców i był pod względem liczby ludności 23. miastem w województwie zachodniopomorskim.
Myślibórz od X wieku należał do Wielkopolski, w ramach której położony był na obszarze diecezji poznańskiej. Został opanowany przez Brandenburgię w XIII wieku i włączony do Nowej Marchii, której był stolicą. Od czasu zakończenia II wojny światowej Myślibórz uznawany jest za leżący na Pomorzu Zachodnim.
Obecnie Myślibórz jest ośrodkiem przemysłowo-usługowym i turystycznym. Przemysł odzieżowy, materiałów budowlanych, spożywczy, maszynowy i drzewny. Turystyka i sporty wodne (kajakarstwo i żeglarstwo).
Osiedla mieszkaniowe w mieście: os. XX-lecia, os. Piastów, os. Powstańców Wielkopolskich, os. Słowiańskie.
Zieleń miejska: Park Armii Krajowej, Park Wojska Polskiego, Skwer Dariusa i Girenasa.
*informacje oznaczone Wiki pochodzą w Wikipedii. Informacje oznaczone AI zostały wygenerowane lub dopasowane dla Ciebie przez sztuczną inteligencję. Informacje powinny być prawdziwe, ale traktuj je z dystansem. Niech to będzie zabawa! Dane do mapy pochodzą z OSM i zostały przygotowane automatycznie. Kody TERYT pochodzą z GUS. Kody pocztowe, nazwy miast i ulic zostały przygotowane z oficjalnych danych. Do danych z Wikipedii, OSM i AI masz dostęp bezpośrednio w aplikacjach pakietu Firma 365. Dowiedz się więcej i wykorzystaj AI w swojej firmie!
© Studio JZK, 1992-2024 · Wszelkie prawa zastrzeżone.
· 44.210.151.5 · 2024-07-12 23:77 [0 ms]