Kody pocztowe: Naruszewo

Naruszewo ma jeden kod pocztowy dla całej miejscowości.

Kod pocztowy: 09-152

Naruszewo

09-152
Jan Przykładowy
Przykładowa 1
09-152 Naruszewo

Naruszewo

Naruszewo – wieś w Polsce położona w województwie mazowieckim, w powiecie płońskim, w gminie Naruszewo. Leży nad Naruszewką dopływem Wkry.
Miejscowość jest siedzibą gminy Naruszewo.
We wsi znajduje się parafia pw. św. Tekli oraz Zespół Szkół w skład którego wchodzą: Publiczne Gimnazjum im. papieża Jana Pawła II oraz Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej.
Urodził się tu Stanisław Pierściński – starszy sierżant Wojska Polskiego, uczestnik powstania warszawskiego, kawaler Orderu Virtuti Militari i dwukrotnie Krzyża Walecznych.
Wieś duchowna Naruszowo położona była w drugiej połowie XVI wieku w powiecie sąchockim ziemi ciechanowskiej województwa mazowieckiego.
W latach 1954–1972 wieś należała i była siedzibą władz gromady Naruszewo. W latach 1975–1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa ciechanowskiego.
*informacje oznaczone Wiki pochodzą w Wikipedii. Informacje oznaczone AI zostały wygenerowane lub dopasowane dla Ciebie przez sztuczną inteligencję. Informacje powinny być prawdziwe, ale traktuj je z dystansem. Niech to będzie zabawa! Dane do mapy pochodzą z OSM i zostały przygotowane automatycznie. Kody TERYT pochodzą z GUS. Kody pocztowe, nazwy miast i ulic zostały przygotowane z oficjalnych danych. Do danych z Wikipedii, OSM i AI masz dostęp bezpośrednio w aplikacjach pakietu Firma 365. Dowiedz się więcej i wykorzystaj AI w swojej firmie!
© Studio JZK, 1992-2024 · Wszelkie prawa zastrzeżone.
· 3.236.112.70 · 2024-07-20 20:77 [0 ms]