Kody pocztowe: Postęp

Postęp ma 9 ulic.

A może chodziło o ulicę Postęp?

Znamy 3 miejscowości, w których jest ulica Postęp.
pokaż te miejscowości →

· Czarka · Grzybowa · Krótka · Leśna · Myszkowska · Parkowa · Polna · Rzeczna · Spacerowa

Postęp

Postęp – rozwój, udoskonalenie, przejście od niższego do wyższego etapu. Pojęcie postępu pochodzi z filozofii. Wiara w postęp była jedną z podstawowych zasad światopoglądu encyklopedystów francuskich, myślicieli oświecenia oraz XIX-wiecznych pozytywistów.
Idea postępu pojawiła się w okresie oświecenia. Pogląd, że świat zmienia się na lepsze, stawał się coraz powszechniejszy wśród uczonych oraz filozofów, jak np. Wolter. Jednak dopiero Nicolas de Condorcet oraz Anne-Robert-Jacques Turgot zadali sobie trud systematycznego zbadania idei postępu, co zaowocowało stworzeniem teorii postępu.
*informacje oznaczone Wiki pochodzą w Wikipedii. Informacje oznaczone AI zostały wygenerowane lub dopasowane dla Ciebie przez sztuczną inteligencję. Informacje powinny być prawdziwe, ale traktuj je z dystansem. Niech to będzie zabawa! Dane do mapy pochodzą z OSM i zostały przygotowane automatycznie. Kody TERYT pochodzą z GUS. Kody pocztowe, nazwy miast i ulic zostały przygotowane z oficjalnych danych. Do danych z Wikipedii, OSM i AI masz dostęp bezpośrednio w aplikacjach pakietu Firma 365. Dowiedz się więcej i wykorzystaj AI w swojej firmie!
© Studio JZK, 1992-2024 · Wszelkie prawa zastrzeżone.
· 100.28.227.63 · 2024-06-15 05:66 [0 ms]