Kody pocztowe: Rzeczenica

Rzeczenica ma jeden kod pocztowy dla całej miejscowości.

Kod pocztowy: 77-304

Rzeczenica

77-304
Jan Przykładowy
Przykładowa 1
77-304 Rzeczenica

Rzeczenica

Rzeczenica (kaszb. Réknicô, niem. Stegers) – wieś gminna w Polsce położona w województwie pomorskim, w powiecie człuchowskim, w gminie Rzeczenica przy skrzyżowaniu drogi krajowej nr 25 z drogą wojewódzką 202. Wieś jest siedzibą sołectwa Rzeczenica, w którego skład wchodzą również miejscowości Bagnica i Lestnica.
Wieś królewska starostwa człuchowskiego w województwie pomorskim w drugiej połowie XVI wieku. W latach 1975–1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa słupskiego.
Miejscowość jest siedzibą gminy Rzeczenica.
Na terenie gminy Rzeczenica działa Gminne Centrum Kultury, Sportu, Turystyki i Rekreacji.
W miejscowości znajduje się między innymi ośrodek zdrowia i apteka, remiza Ochotniczej Straży Pożarnej, posterunek Policji, przedszkole, szkoła podstawowa, gimnazjum, urząd pocztowy, agencja banku PKO BP, stacja benzynowa, siedziba koła łowieckiego oraz stadion piłkarski zespołu GKS Drzewiarz Rzeczenica. 20 maja 2009 roku został tu otwarty kompleks boisk sportowych „Orlik 2012”.
*informacje oznaczone Wiki pochodzą w Wikipedii. Informacje oznaczone AI zostały wygenerowane lub dopasowane dla Ciebie przez sztuczną inteligencję. Informacje powinny być prawdziwe, ale traktuj je z dystansem. Niech to będzie zabawa! Dane do mapy pochodzą z OSM i zostały przygotowane automatycznie. Kody TERYT pochodzą z GUS. Kody pocztowe, nazwy miast i ulic zostały przygotowane z oficjalnych danych. Do danych z Wikipedii, OSM i AI masz dostęp bezpośrednio w aplikacjach pakietu Firma 365. Dowiedz się więcej i wykorzystaj AI w swojej firmie!
© Studio JZK, 1992-2024 · Wszelkie prawa zastrzeżone.
· 3.236.143.154 · 2024-06-25 00:66 [0 ms]