Kody pocztowe: Sabnie

Sabnie ma jeden kod pocztowy dla całej miejscowości.

Kod pocztowy: 08-331

Sabnie

08-331
Jan Przykładowy
Przykładowa 1
08-331 Sabnie

Sabnie

Sabnie – wieś w Polsce położona w województwie mazowieckim, w powiecie sokołowskim, w gminie Sabnie. Leży nad Cetynią dopływem Bugu. Miejscowość jest siedzibą gminy Sabnie.
Wieś była własnością biskupa płockiego, w 1795 roku wchodziła w skład ziemi drohickiej województwa podlaskiego. W latach 1975–1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa siedleckiego. Mieszkańcy wyznania rzymskokatolickiego należą do parafii Trójcy Przenajświętszej w Grodzisku. W Sabniach znajduje się Zespół Szkół Podstawowych i Gimnazjalnych im. Heleny Mniszek. Pisarka żyła i tworzyła swoje książki w Sabniach. Tutaj też zmarła 18 marca 1943 r.
We wsi znajdują się dwa sklepy spożywcze, salon fryzjerski, filia urzędu pocztowego i lokalna jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej. Najbliższy posterunek Policji znajduje się w oddalonej o 8 km na północ Sterdyni.
Sabnie zlokalizowane są 12 km na północ od siedziby powiatu, Sokołowa Podlaskiego. Północno-zachodnią część wsi przecina droga krajowa nr 63.
*informacje oznaczone Wiki pochodzą w Wikipedii. Informacje oznaczone AI zostały wygenerowane lub dopasowane dla Ciebie przez sztuczną inteligencję. Informacje powinny być prawdziwe, ale traktuj je z dystansem. Niech to będzie zabawa! Dane do mapy pochodzą z OSM i zostały przygotowane automatycznie. Kody TERYT pochodzą z GUS. Kody pocztowe, nazwy miast i ulic zostały przygotowane z oficjalnych danych. Do danych z Wikipedii, OSM i AI masz dostęp bezpośrednio w aplikacjach pakietu Firma 365. Dowiedz się więcej i wykorzystaj AI w swojej firmie!
© Studio JZK, 1992-2024 · Wszelkie prawa zastrzeżone.
· 3.238.121.7 · 2024-07-20 15:77 [0 ms]