Kody pocztowe: Spiczyn

Spiczyn ma jeden kod pocztowy dla całej miejscowości.

Kod pocztowy: 21-077

Spiczyn

21-077
Jan Przykładowy
Przykładowa 1
21-077 Spiczyn

Spiczyn

Spiczyn – wieś w Polsce położona na Wysoczyźnie Lubartowskiej, w województwie lubelskim, w powiecie łęczyńskim, w gminie Spiczyn. Leży nad rzeką Bystrzycą (dopływ Wieprza), przy drodze wojewódzkiej nr 829.
Miejscowość jest sołectwem, siedzibą gminy Spiczyn. Według Narodowego Spisu Powszechnego z roku 2011 wieś liczyła 688 mieszkańców.
Historycznie położona jest w Małopolsce (początkowo w ziemi sandomierskiej, a następnie w ziemi lubelskiej). Wieś szlachecka położona była w drugiej połowie XVI wieku w powiecie lubelskim województwa lubelskiego. W latach 1975–1998 miejscowość administracyjnie należała do ówczesnego województwa lubelskiego.
Na terenie wsi działalność prowadzi placówka misyjna Chrześcijańskiej Wspólnoty Ewangelicznej.
W Spiczynie znajdują się: dwie kapliczki: Najświętszej Marii Panny, domkowa, drewniana, zbudowana ok. 1850 roku i św. Floriana, wymurowana na przełomie XVIII i XIX wieku. mogiła z prochami dwóch uczestników powstania styczniowego z oddziału Michała Heidenreicha, pseud. „Kruk”.
*informacje oznaczone Wiki pochodzą w Wikipedii. Informacje oznaczone AI zostały wygenerowane lub dopasowane dla Ciebie przez sztuczną inteligencję. Informacje powinny być prawdziwe, ale traktuj je z dystansem. Niech to będzie zabawa! Dane do mapy pochodzą z OSM i zostały przygotowane automatycznie. Kody TERYT pochodzą z GUS. Kody pocztowe, nazwy miast i ulic zostały przygotowane z oficjalnych danych. Do danych z Wikipedii, OSM i AI masz dostęp bezpośrednio w aplikacjach pakietu Firma 365. Dowiedz się więcej i wykorzystaj AI w swojej firmie!
© Studio JZK, 1992-2024 · Wszelkie prawa zastrzeżone.
· 100.28.132.102 · 2024-06-15 18:66 [0 ms]