Kody pocztowe: Tarnogród

Tarnogród ma jeden kod pocztowy dla całej miejscowości.

Kod pocztowy: 23-420

Tarnogród

23-420
Jan Przykładowy
Przykładowa 1
23-420 Tarnogród

Tarnogród

Tarnogród (ukr. ??????????, jid. ???????????, ros. ??????????) – miasto w województwie lubelskim, w powiecie biłgorajskim, siedziba gminy miejsko-wiejskiej Tarnogród.
Według danych GUS z 31 grudnia 2019 r. Tarnogród liczył 3308 mieszkańców.
Miasto królewskie lokowane w 1567 roku, od 1588 roku prywatne miasto szlacheckie. W XVI wieku położone w województwie ruskim.
W XIX wieku Tarnogród był jednym z największych miast Królestwa Polskiego o znaczącej wymianie handlowej. Również w II Rzeczypospolitej rynek tarnogrodzki był miejscem handlu dla okolicznych mieszkańców. Współczesny Tarnogród jest ośrodkiem administracyjnym i kulturalnym, w mieście znajdują się placówki ochrony zdrowia (m.in. szpital rejonowy) i edukacji (szkoły średnie).
Miasto jest także ośrodkiem drobnego przemysłu metalowego (kasy stalowe) i spożywczego (głównie zboże) oraz centrum uprawy tytoniu. Dzięki sejmikom, odbywającym się od 1975 roku, Tarnogród nazywany jest Stolicą Teatrów Wsi Polskiej.
*informacje oznaczone Wiki pochodzą w Wikipedii. Informacje oznaczone AI zostały wygenerowane lub dopasowane dla Ciebie przez sztuczną inteligencję. Informacje powinny być prawdziwe, ale traktuj je z dystansem. Niech to będzie zabawa! Dane do mapy pochodzą z OSM i zostały przygotowane automatycznie. Kody TERYT pochodzą z GUS. Kody pocztowe, nazwy miast i ulic zostały przygotowane z oficjalnych danych. Do danych z Wikipedii, OSM i AI masz dostęp bezpośrednio w aplikacjach pakietu Firma 365. Dowiedz się więcej i wykorzystaj AI w swojej firmie!
© Studio JZK, 1992-2024 · Wszelkie prawa zastrzeżone.
· 3.238.121.7 · 2024-07-20 15:77 [0 ms]